Protiepidemický systém ČR

PES: Protiepidemický systém ČR – stupně pohotovosti dle aktuální epidemiologické situace

Aktuální stupeň pohotovosti

Stupeň 5: fialový

Stupeň 1: zelený (0–20)

Stupeň 2: žlutý (21–40)

Stupeň 3: oranžový (41–60)

Stupeň 4: červený (61–75)

Stupeň 5: fialový (76–100)

Co tato stupnice znamená?

Kritický stav: celková kapacita systému nemocniční lůžkové a intenzivní péče se začíná blížit svému limitu, počet nakažených v populaci je vysoký, a to včetně zásahu zranitelných skupin obyvatel, trasování kontaktů je významně omezeno, probíhá komunitní šíření nákazy.

Uvedený stupeň pohotovosti je odvozen od vývoje denních hodnot indexu rizika a dalších ukazatelů epidemie COVID-19. Stanovení stupně pohotovosti je rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví ČR a hlavní hygieničky ČR. Daný stupeň pohotovosti je platný pro celou ČR od 27. prosince 2020.

PES: Protiepidemický systém ČR – denní vývoj indexu rizika v čase

Tato sekce portálu zveřejňuje denní hodnoty indexu rizika, které jsou průběžným indikátorem vývoje epidemie COVID-19. Vývoj indexu rizika v čase se nově (od 6. ledna 2021) vizualizuje pouze pro celou ČR, data popisující vývoj indexu rizika na úrovni krajů ČR a počty pozitivních na úrovni okresů jsou k dispozici ke stažení. Hodnoty indexu rizika jsou podkladem pro pravidelné vyhodnocení epidemické situace, jehož výstupem je stanovení odpovídajícího stupně pohotovosti na úrovni ČR, případně jednotlivých krajů. Od 6. ledna 2021 je index rizika kalkulován ve verzi 2.0 dle nové metodiky.

Prohlížeč Internet Explorer není podporován. V případě problému s načtením vizualizace můžete využít přímý přechod na vizualizaci.

PES: Protiepidemický systém ČR – krajský přehled

Tato sekce portálu přináší detailní informace k epidemické situaci se zaměřením na jednotlivé kraje. Vedle dat a analýz zde jsou publikovány komentáře a hodnocení útvaru hlavní hygieničky ČR a odborníků epidemiologické skupiny MZ ČR.